Vážení rodiče, velmi nás těší, že jsme právě Vaše dítě přijali do naší mateřské školy. Aby se děti pozvolna seznamovaly s tím, co je čeká, prosíme, aby jste již dnes začali Vaše děti připravovat do školky.

Povídejte si s ním o tom, co ho zde čeká. Spousta hraček, kamarádů, cvičení, zpívání, výlety a pod. V žádném případě děti nestrašte z nástupu do školky, jen mu tím začátky ve školce znesnadníte a sobě také.

Na naší MŠ již několik let probíhá tzv. 1 týden ,, Zvykací ", v přítomnosti rodičů či prarodičů.

- První den přicházíte s dítětem a zůstáváte po dobu 1-2hod, poté s ním odcházíte domů

- Od druhého dne zůstáváte s dítětem déle ( po dohodě s pí. uč.) postupně můžete na krátkou dobu odcházet, např. v době vycházky a po obědě si dítě odvádíte domů

- Další týden přijďte s dítětem alespoň o něco dříve, aby jste si s ním stačili pohrát ještě než budete odcházet do práce

Takto si Vaše dítě zvykne v přítomnosti blízké osoby a i Vy takto poznáte režim, prostředí MŠ a paní učitelky, které budou s Vaším dítětem po celý rok. Některé děti si zvyknou během prvního dne, jíné potřebují delší dobu, na věku dítěte nezáleží. V případě potřeby vše společně posoudíme a vyřešíme.

Zvykací režim se může v jednotlivých MŠ nepatrně lišit dle individuálních zvyklostí a zkušeností a také specifik tříd.